За словами Джемілєва, 16 грудня Кроша незаконно доставили до районного відділення поліції Джанкоя і передали співробітникам ФСБ в цьому ж будинку. Останні намагалися отримати письмові згоду на співпрацю.

Не отримавши очікуваних результатів, ФСБшники, як зазначив Джемілєв, піддали Кроша тортурам електричним струмом. Хлопця відпустили вранці наступного дня.

Тут важливо те, що людину катували не для того, щоб взяти якісь свідчення, а щоб змусити його стати "сексотом", "стукачем". Він відмовлявся і вони застосовували катування і більш того, погрожували і натякали на те, що його діти можуть зникнути. Це навіть перевищує жорстокість фашистів, бо фашисти до такого не опускалися. Вони катували людей, щоб отримати свідчення. Але вони не погрожували вбити або викрасти дітей, якщо він не погодиться стати стукачем. Це російська новація. Це таке мерзотне обличчя окупантів,
— заявив Джемілєв.

Він нагадав, що з початку окупації Криму Росією на півострові зникли більше ніж 20 кримських татар. Першим серед них був активіст Решат Аметов, який вийшов на одиночний пікет біля будівлі уряду, після чого зник. Згодом тіло чоловіка знайшли у Білогірському районі.

"Ніяке розслідування не проводиться. Проте в мене є інформація, що один слідчий самостійно провів розслідування і знайшов докази, які могли привести до арешту представників так званої "самооборони Криму". Проте цьому справдитися не дали, а самого слідчого звільнили", – додав він.

Раніше повідомлялося, що координатору блокади анексованого Росією Криму бізнесменові Ленуру Іслямову маріонетки Кремля висунули заочне звинувачення в диверсії.