У Генеральному штабі ЗСУ проаналізували публікації в ЗМІ щодо оборони аеропорту "Київ" та вирішили роз'яснити ситуацію.

Важливо Найкращий варіант, – генерал Кривонос припустив, як ЗСУ звільнятимуть Херсон

Про яку інформацію у ЗМІ щодо Кривоноса мовиться

Днями журналіст Юрій Бутусов поширив коментар генерал-майора Сергія Кривоноса, який повідомив про кримінальну справу через нібито видання незаконних наказів при організації оборони аеропорту Жуляни у лютому – березні 2022 року.

"Слідчі ДБР отримали вказівку визнати незаконним наказ підписаний особисто головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним про призначення мене командиром оборони аеропорту Жуляни, і про зарахування мене на військову службу", – процитував Бутусов Кривоноса.

На такі заяви військового вирішили відреагувати і в Генштабі, і у ДБР.

Що про це кажуть у Генштабі ЗСУ

У Генеральному штабі ЗСУ наголосили, що генерал-майор запасу Сергій Кривонос був призначений керівником оборони аеропорту "Київ" винятково як доброволець та з урахуванням його бойового досвіду з оборони краматорського аеропорту.

Водночас з 24 лютого 2022 року до нині Кривонос не перебуває на військовій службі.

Документи, що надані в публікації, не є підставою для зарахування на військову службу, в тому числі під час проведення мобілізації. Відповідно, жодних вказівок від Верховного Головнокомандувача ЗС України щодо його звільнення з військової служби не надходило,
– заявили в Генштабі.

Там пояснили, що участь в обороні столичного летовища брали бійці Тероборони ЗСУ. А Кривонос "був вивільнений від надання допомоги щодо оборони аеропорту "Київ".

"Таким чином, публічні заяви Сергія Кривоноса про вплив президента України на органи досудового розслідування, звільнення його з військової служби не відповідають дійсності", – наголосили в Генштабі.

Яка позиція ДБР

У ДБР підтвердили, що дійсно відкрили кримінальне провадження за фактом розкрадання майна летовища.

ДБР не займалось і не займатиметься переслідуванням військових, які віддано захищають Батьківщину, але рішуче припинятиме спроби деяких осіб нажитись на війні,
– наголосили у Державному бюро розслідувань.

Там додали, що кримінальне провадження відкрили за статтею про перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень. Зокрема перевіряється:

  • інформація щодо обґрунтованості наказів військовим щодо вилучення транспортних засобів аеропорту та іншого майна,
  • правомірність наказу здійснити пошкодження злітно-посадкових смуг аеропорту, що не обумовлювалось військовою необхідністю.

Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі інформаційного марафону зазначила, що працівники аеропорту повідомили про пограбоване майно та службову техніку, яка належала летовищу.

"Зникли не лише ті речі, які могли знадобитися під час оборони, але й звичайні предмети, зокрема брендові аксесуари та парфуми", – сказала Сапьян.

Вона додала, що кримінальне провадження відкрили лише зараз, бо лише зараз надійшов запит від працівників аеропорту.

Кривонос розповів, що відбувається на Херсонщині: відволікаючий маневр ЗСУ чи реальний контрнаступ – дивіться відео