На проспекті Сахарова в центрі Москви встановили сцену, з якої активісти оголошували свої вимоги владі.

Читайте також: Акції на підтримку Telegram тривають у Росії: сотні паперових літаків запустили в небо

"Це безпрецедентно. Я пишаюсь тим, що народився в одній країні з цими людьми. Ваша енергія змінює світ", – зазначив засновник Telegram Павло Дуров.

До акції долучився опозиціонер Алексій Навальний. Він закликав боротися за свої права і свободи, і не дозволити владі взяти під контроль приватне листування росіян.

Я не буду цього терпіти. Я не буду це мовчки терпіти,
– додав опозиціонер Олексій Навальний.


Олексій Навальний під час мітингу на підтримку Telegram

Прийшов на мітинг і відомий в Росії поет Орлуша. Він вважає, що свобода слова на його Батьківщині буде і надалі піддаватися утискам.

У моїх прогнозах – інтернет буде повністю заборонений,
– зазначив поет Андрій Орлов (Орлуша).

Багато людей прийшли на акцію з паперовими літачками – символом Telegram. Час від часу учасники запускали їх у небо, аби нагадати про свої вимоги – вільний і непідконтрольний владі Інтернет.


Учасники мітингу та їх "літачки" / Олексій Абанін ("Дощ")

Відео коментар журналіста телеканалу "Дощ" Тіма Рожанського про цифровий спротив у Росії

Нагадаємо, що 16 квітня Московський суд задовольнив вимогу Роскомнадзора щодо блокування Telegram. Раніше керівництво компанії відмовилося передати ФСБ коди шифрування, що дозволило б спецслужбам отримати доступ до повідомлень користувачів мессенджера. 16 квітня Роскомнадзор почав блокувати Google і Amazon, через які Telegram надав свої послуги в обхід блокування відомства.