Минулої неділі в Сирії відбувся референдум за проектом нової конституції, головним нововведенням в якому є скасування восьмої статті, в якій йдеться про керівну роль партії Баас. Замість цієї статті проект пропонує рівноправність всіх політичних партій.

"Коли ми бачимо усміхненого спікера національних зборів, голосуючого на референдумі, це зловісний фарс. Це обурливо, оскільки в той же час на Хомс та інші міста продовжують падати бомби", — заявив міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе.

За його словами, Євросоюз продовжить чинити тиск на Сирію за допомогою нових серйозних санкцій. Не менш критичним чином був налаштований і міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг.

Голосування нікого не обдурило. Відкриття дільниць для голосування одночасно з початком вогню по мирних жителях не розташовує до довіри в очах світового співтовариства.
— глава МЗС Великобританії Вільям Хейг.

"Сирійське телебачення говорить про прекрасний стан демократії у країні, а з іншого боку дітей відвозять у лікарні, жінки піддаються насильству в шпиталях, тисячі людей гинуть", — додає міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн.

Глави МЗС 27 країн Євросоюзу в понеділок оголосили про прийняття нового пакету санкцій проти Сирії. Санкції передбачають заморожування активів сирійського Центробанку, заборона на експорт до Сирії та імпорт з неї дорогоцінних металів, заборона на польоти сірійських вантажних літаків в Європу. Також введені індивідуальні санкції щодо семи представників держструктур Сирії.