Годинник-комп’ютер

Лондонські розробники запропонували перший у світі модульний смарт-годинник — Blocks. Проект викликав неабияку зацікавленість серед потенційних користувачів. За одну добу зібрав на Kickstarter майже вдвічі більшу суму від необхідної — 450 тисяч доларів, замість 250 тисяч.

Основний модуль годинника — водостійкий циферблат із кольоровим сенсорним дисплеєм, пристроями Wi-Fi та Bluetooth, мікрофоном та акумулятором, що забезпечує півтори доби роботи в автономному режимі. Додаткові модулі з ширшими функціями можуть бути вмонтовані на місце звичайних елементів браслета: спеціальні металеві затискачі, крім того що виконують роль кріплення, служать водночас для передачі інформації.

Доповнити функціонал розумного годинника можна системами GPS та NFC, ще одним акумулятором, а також модулями, що вимірюють пульс, температуру, висоту, тиск. Смарт-годинник Blocks сумісний із смартфонами під управлінням Android та iOS. Вартість попереднього замовлення — від 195 доларів. Отримати ґаджет можна буде з травня 2016 року.

Надміцний матеріал

Про створення надлегкого матеріалу із робочою назвою "мікрорешітка" в науковому середовищі говорять уже не перший рік. Компанія Boeing вирішила відчинити завісу таємничості та опублікувала пізнавальне відео про те, як учені дійшли до свого відкриття. Революційний матеріал, створений із металу, на 99,9% складається із порожнин.

Пориста структура нагадує скелет людини, однак на відміну від людських кісток, ці порожнини не розкидані хаотично, а чітко впорядковані. Це забезпечує "мікрорешітці" одночасно і легкість, і міцність. Приміром, вона у 100 разів легша за пінопласт. У майбутньому такий матеріал може мати широке застосування, зокрема, у авіа- та автомобілебудуванні, а також у космічній галузі.

Нова камера для смартфона

Logi Circle — автономна IP-камера від компанії Logitech, яка дозволить стежити за своїм домом зі смартфону в режимі реального часу. Окремі додатки для iOS чи Android дадуть можливість транслювати HD-відео із двостороннім голосовим зв’язком через Wi-Fi, а система розумного відбору сцен допоможе бачити саме те, що вас цікавить.

"Розумна" камера здатна сама визначати "нешаблонні" моменти з життя вашого дому і наприкінці дня — надати вам коротку нарізку таких незвичайних сцен. Це підходить, наприклад, для батьків, які не можуть лишити дітей самих удома. Logi Circle іде в комплекті з бездротовою зарядкою-кільцем, яку також можна використовувати для кріплення на стіну. Одного заряду вистачає на три години трансляції та 12 годин — для режиму очікування. Вартість пристрою — 200 доларів США.