Епопея з Саакашвілі

Ранок 12 вересня почався із гостросюжетної драми "Впіймати Міхо" у львівському готелі "Леополіс", режисер: Арсен Аваков. Вранці прикордонники і правоохоронці приїхали в готель, в якому зараз живе політик. Тут він підписав протокол про незаконний перетин кордону.

Читайте також: Саакашвілі прокоментував візит правоохоронців до готелю та розповів про плани

Окрім того Саакашвілі зробив заяву щодо свого паспорта.

Паспорт, який у мене вкрали, це інформація з дуже поінформованих джерел, він зараз перебуває в кабінеті у Президента України Порошенка Петра Олексійовича,
– заявив Саакашвілі.

Тим часом прихильники Саакашвілі заявили про переслідування. 5 осіб затримали за "прорив кордону".

Народних депутатів Юлію Тимошенко, Юрія Дерев'янко, Дмитра Добродомова, Сергія Власенка та Павла Костенка викликали на допит. Крім того у базу "Миротворець" потрапили ці ж нардепи та сам Саакашвілі, окрім Костенка. До речі, не потрапив до списку й Наливайченко, який теж проходив кордон з Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі навряд чи депортують до Грузії, – експерт

Також багато говорили і про екстрадицію Сакашвілі в Грузію. За словами міністра юстиції Павла Петренка, що поки відбуваються перевірки і рішення приймуть лише після звершення усіх процесуальних дій.

Нові зарплати для бійців АТО

Солдати в зоні АТО отримуватимуть 17 тисяч гривень, не враховуючи надбавки за участь у бойових діях. Нововведення запрацювало вже з 1 вересня.

Начальник Департаменту фінансів міністерства оборони України Сергій Галімський пояснив, що сума включає 7 тисяч гривень основного грошового забезпечення та 10 тисяч гривень доплати.

Вона починається, коли солдат провів в АТО повний місяць. Крім того, якщо солдат безпосередньо брав участь в бойових діях або збив техніку противника, виплачується додатковий бонус,
– розповів Галімський.

Таку зарплату отримуватимуть військовослужбовці у звані "солдат", які виконують завдання в зоні проведення АТО.

При цьому військовослужбовці ВДВ та морської піхоти отримуватимуть більше, аніж інші підрозділи Збройних Сил України.