20 червня у Києві в Національній опері України перед виставою "Норма" Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо, за дорученням Глави Італійської держави, вручив високу нагороду орден "Зірка Італії" головному режисерові театру Анатолію Солов’яненку за вагомий особистий внесок у популяризацію італійської культури.

Посол у своїй промові назвав видатними явищами сучасної оперної культури поставлені Солов’яненком на київській сцені опери Верді "Дон Карлос" та Белліні "Норма" та зауважив, що далеко не кожний режисер, що співпрацює навіть з уславленим міланським "Ла Скала" був удостоєний цієї високої нагороди.

Анатолій Солов’яненко подякував за високе визнання, адже оперне мистецтво народилося саме в Італії і, саме ця країна, є "Меккою" для шанувальників опери.

Орден "Зірка Італії" є найвищою державною нагородою Італійської Республіки, якою можуть бути нагороджені іноземні громадяни.

Нагадаємо, що саме за постановку опери Белліні "Норма" Анатолію Солов’яненку у 2011 році було присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Читайте також інтерв'ю Анатолія Солов'яненка
"У Національній опері я завжди стоятиму на варті прекрасного!"