“Україна не може бути осторонь політичних процесів, через те Громадська рада при Міністерстві закордонних справ є дуже важливим дорадчим органом. 165 представників і є членами Громадської ради, яка фактично вже існує і склад вже є на офіційному сайті, підписаний міністром”, - сказав новообраний голова Громадської ради Олександр Корман.

Вибори голови супроводжувалися скандалом, оскільки з цією кандидатурою були незгодні представники аналітичних центрів, які, зазвичай, входять до Громадської ради при МЗС.

Ірина Бекешкіна, представниця фонду "Демократичні ініціативи", назвала вибори глави Громадської ради "рейдерством". Мовляв, Корман привів на засідання понад 50 представників своєї організації, аби забезпечити собі підтримку. В МЗС кажуть - нічого зробити не можуть.

“Це вже питання самоорганізації тих людей, які прийшли на ці збори. Якщо вони дозволяють собі таку поведінку, де б це не відбувалося, то, власне, це їхнє рішення і ми на це вплинути не можемо”, - зазначив речник МЗС Олександр Дикусаров.

Згідно із положенням, Громадська рада при МЗС має право подавати обов'язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів. Крім того, орган здійснює громадський контроль за діяльністю відомства.