Таке пояснення дав подіям політолог Олексій Якубін в повідомленні на своїй сторінці в мережі Facebook.

"Кілька тижнів тому в інформаційному просторі майже непоміченим пройшов черговий виток історії екс-заступника керівника департаменту особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитра Суса. Його взяли під варту (заарештували) без можливості внесення застави. Справа в тому, що приблизно в листопаді Сус почав виступати з цілою низкою викривальних заяв про те, як насправді працює його департамент, а саме – розповідати про те, як фальсифікуються кримінальні справи проти політиків – від мера Бучі до народного депутата Рибалки, як встановлюються більш важкі статті КК, як проводиться незаконне прослуховування і "наружка". Причому все це він розповідав "в особах", одним з персонажів його історії є екс-заступник міністра внутрішніх справ Володимир Євдокимов", – пояснив причини арешту екс-заступника керівника департаменту особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса політолог Олексій Якубін.

На його думку, саме Євдокимов проводив у ГПУ наради і вказував співробітникам, як саме вони повинні фабрикувати справи.

Напередодні народний депутат Купрій повісив на своїй сторінці в Фейсбуці відео, де видно, як Євдокимов заходить в приміщення Генпрокуратури, того самого департаменту. Купрій стверджує, що до цього особисто зустрічався з Сусом, і той підтвердив раніше озвучені історії.

"Євдокимов ходить в ГПУ як на роботу", – написав він.

"Пакування" Суса під реальний арешт (до речі, не все так однозначно і з обвинуваченням проти нього самого) – не що інше як підтвердження реальності його слів і слів Купрія. Якби, як висловилися в Генпрокуратурі, слова їхнього екс-співробітника дійсно були б виключно його "фантазіями", ніхто б не робив проти нього посилених "заходів", – вважає Олексій Якубін.

Політолог повідомив, що раніше в ЗМІ вже з'являлася інформація про те, що Євдокимов проводить такі "наради" і в інших правоохоронних органах.

Так що будете проходити повз СБУ або МВС – зверніть увагу, адже ця людина заходить до колишніх "колег" по цеху, не соромлячись, з парадного входу,
– говорить Олексій Якубін.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України розслідує справу про можливу фальсифікацію кримінальних справ стосовно народного депутата України Сергія Рибалки і члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського з боку Служби безпеки та Генеральної прокуратури на замовлення співвласника АТБ Геннадія Буткевича.