Першим з Генпрокуратури вийшов адвокат екс-Президента Ігор Фомін. ГПУ відмовила йому у праві захищати колишнього гаранта. Причина - правник свого часу представляв інтереси ще одного фігуранта справи Ґонґадзе - Олексія Пукача. Втім, адвокат з рішенням прокурорів не згідний.

“Оскаржити дане питання він може тільки, звернувшись до генерального прокурора України. Я це обов'язково зроблю. В 2003 році я надавав юридичну допомогу Пукачу в рамках кримінальної справи про зловживання службовим становищем. Надалі ця кримінальна справа була об'єднана зі справою по вбивству журналіста Георгія Гонгадзе. Я тоді вже в слідчих діях не брав участь”, - каже адвокат Ігор Фомін.

Не згідний з таким рішенням і сам Леонід Кучма. Відвід адвоката поставив під сумнів очну ставку Кучми з Мельниченком, за чим обоє, власне, і прийшли у Генпрокуратуру. Хоча перед допитом екс-Президент вкотре заявив - готовий подивитися у вічі своєму колишньому охоронцю.

“Я заявив, що не збираюся відмовлятися від очної ставки, тільки моя поведінка відома”, - сказав Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма.

“Принаймні планується очна ставка. Я б хотів, щоб вона врешті-решт відбулася”, - сказав екс-майор Державної служби охорони Микола Мельниченко.

Втім, і сьогодні не судилося. Очна ставка Мельниченка з Кучмою знову зірвалася - з вини останнього, заявив екс-майор, вийшовши від слідчого. Кримінальну справу щодо Леоніда Кучми, як відомо, Генпрокуратура порушила 21 березня. Колишнього гаранта звинувачують у причетності до вбивства Георгія Ґонґадзе. На скандальних аудіозаписах, зроблених колишнім охоронцем Кучми з його кабінету, нібито, чути як глава держави віддає наказ розправитися з неугодним журналістом.