Головними пріоритетами головування України в ОБСЄ у 2013 році міністр закордонних справ Костянтин Грищенко назвав "врегулювання тривалих конфліктів, зміцнення заходів довіри і безпеки на просторі ОБСЄ, використання потенціалу організації в забезпеченні енергетичної безпеки, сприяння економічному розвитку, в тому числі розбудові нових торговельних і транспортних коридорів".

"Україна має намір ініціювати новий діалог у рамках ОБСЄ щодо нових засад майбутнього режиму контролю над звичайними збройними силами в Європі, який мав би враховувати безпекові інтереси усіх країн-учасниць ОБСЄ, незалежно від їх приналежності до будь-яких політико-військових угруповань", - заявив український міністр у Дубліні.

В МЗС уточнили, що Україна приділятиме значну увагу консолідації зусиль ОБСЄ у боротьбі з сучасними викликами і загрозами безпеці, такими як тероризм, торгівля людьми і наркотичними засобами, кіберзлочинність, організована транскордонна злочинність.

Крім того, серед пріоритетів головування України в ОБСЄ значне місце посідатимуть питання людського виміру, зокрема, захисту фундаментальних прав і свобод людини на просторі ОБСЄ.

Нагадаємо, сьогодні Україна офіційно перебирає від Ірландії повноваження на головування в ОБСЄ. На 19-му засіданні Ради міністрів організації, яке відбувається в Дубліні, Україну представляє очільник МЗС Костянтин Грищенко.