У вирішенні питання про надання Україні перспективи членства в Європейському Союзі буде тривала пауза, вважає міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Після приєднання Балкан до ЄС, найбільш імовірно, буде тривала або дуже тривала пауза в процесі розширення. Але якщо так, то не виключено, що буде досить тривала невизначеність в питанні перспективи членства Україні", — сказано в повідомленні на особистому блозі Костянтина Грищенка.

Міністр також зазначив, що не можна порівнювати в цьому процесі Україну з іншими країнами, оскільки відносно Україні немає остаточного політичного рішення про її долю в контексті приєднання до Євросоюзу.

«Паралелі між Україною і Польщею, Чехією, Сербією або Албанією — помилкові. І не тому, що ми гірші за Сербію і Албанію. А тому що по Сербії та Албанії в ЄС давно є принципове політичне рішення, а по Україні немає. Хто хоче покласти провину за це тільки на Україну — це їхня справа».
— міністр закордонних справ Костянтин Грищенко

На його думку, Україні слід розвиватися своїми силами.

"Нам у цій ситуації залишається будувати Європу в Україні, але бути готовим до того, що це буде в основному нашим національним інтересом і проводитися переважно за наші національні кошти. Це важко, але можливо. І як знак того, що це можливо, бачу успіх Туреччини", — зазначив він.

Костянтин Грищенко підкреслив, що Україна повинна слідувати по чітко визначеному шляху розвитку і бути непохитною в проведенні своєї зовнішньої політики.