Міністр запевняє, що питання про порушення авторських прав в Україні перебуває під особистим контролем Віктора Януковича.

Крім того, Грищенко не згоден, що Україна справді є найголовнішим порушником авторських прав у світі. "Такий статус не відображає реального стану справ у цій сфері та не враховує зусилля української влади, спрямовані на вдосконалення законодавчої бази та практики правозастосування в питаннях інтелектуальної власності", - сказав віце-прем'єр.

Так, у квітні закрито 2 ресурси, звідки можна було скачати неліцензійну продукцію, конфісковано у 5 разів більше, порівняно з минулим роком, носіїв неліцензійних відео-, аудіоматеріалів та програмного забезпечення, молоді та учням розповідають на спеціальних лекціях про повагу до авторських прав.

Костянтин Грищенко запевняє, що "уряд продовжить вживати енергійних кроків зі зміцнення поваги до прав інтелектуальної власності у нашій державі та буде домагатися, щоб вже за 6 місяців, як це передбачено американським законодавством, статус України в рамках "Списку 301" було переглянуто".

Нагадаємо, торгове представництво США у щорічній спецдоповіді поставило Україну на перше місце серед країн, які не забезпечують правову охорону інтелектуальної власності.