"Газові угоди 2009 року, що були підписані Олегом Дубиною в присутності Тимошенко і Путіна, є кабальними для України, однак про те, що саме передувало їх укладанню, чомусь не згадують", - сказав Гриценко.

Він нагадав, що 31 грудня, коли Володимир Путін був готовий підписати угоди з ціною газу 235 доларів за тисячу кубометрів та вартістю транзиту – 1,7 доларів за тисячу кубічних метрів на 100 км., президент Ющенко телефоном відкликав голову НАК "Нафтобаз" Олега Дубину з переговорного процесу.

"Після того у Росії з’явився друг Ющенка – Дмитро Фірташ з компанією "РосУкрЕнерго" і запропонував нову ціну – 285 доларів за тис. кубів, проте Путін на такі умови не погодився, - розповів народний депутат. – Потім перекрили вентиль", - сказав Гриценко.

Гриценко також повідомив, що у той час, коли країна стояла, а Європа замерзала без газу, президент Ющенко поїхав кататися на лижах.

"Вже після того були підписані несправедливі газові угоди з ціною на блакитне паливо у 450 доларів за тисячу кубічних метрів", - сказав Гриценко.

"Якщо прокуратура хоче насправді розібратися з усім цим, то спочатку треба допитати Ющенка та Фірташа про події грудня 2009 року, коли були зірвані переговори, а вже потім завершувати справу поясненнями, які отримують зараз від Тимошенко", - заявив Гриценко.