Як зазначив під час зустрічі з ініціативною групою киян секретар Київради Володимир Бондаренко, підтримка ЗСУ з боку міста полягає у виділенні коштів на закупівлю дронів, спорядження, забезпечення першочергових потреб військових частин тощо.

Понад 4,6 мільярда гривень вже витратив Київ на безпеку, оборону та забезпечення захисників та їх родин з 24 лютого 2022 року. З них: майже 3,5 мільярда гривень пішло у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, що виконують бойові завдання на передовій; понад 700 мільйонів гривень на виплату матеріальної допомоги захисникам та їхнім сім'ям; 439 мільйона гривень спрямовано на забезпечення квартирами захисників, їхніх сімей,
– зазначив Володимир Бондаренко.

Він нагадав, що Київрада на цей рік передбачила на підтримку військових загалом 5 мільярдів гривень. Ще понад 2 мільярди гривень Київ вже витратив на усунення наслідків російської агресії.

Бондаренко також підкреслив, що від ситуації в столиці та стану міського господарства багато в чому залежить ситуація в країні. І в питанні підтримки ЗСУ має бути максимальна взаємодія місцевої, центральної влади та громадськості.

"Важливо, щоб місто жило і працювало на перемогу. Треба зважено підходити до рішень щодо підтримки життєдіяльності міста. Критична інфраструктура, центри ухвалення рішень, комунікації, шляхи сполучення та багато іншого – все це необхідно підтримувати в належному стані. Тому бюджетне забезпечення цих напрямків має також бути на необхідному рівні", – підкреслив Володимир Бондаренко.

Як зазначив депутат Київради Дмитро Білоцерковець, учасники акції також обговорили питання законопроєкту №10037, який пропонує переспрямувати "військовий" ПДФО з місцевих бюджетів у державний.

Натомість ми пропонуємо зняти законодавчі обмеження, що забороняють місцевій владі напряму робити закупівлі в інтересах військових підрозділів,
– зазначив депутат.

Відповідний проєкт закону, за його словами, внесений на розгляд парламенту, проте законодавці його ухвалювати не поспішають, а прагнуть забрати у громад податкові надходження.