“Люди добиралися попутками, добирались поїздами, маршрутками, хто як міг”, - розповідає координатор акції Андрій Левус.

“Ці угоди суперечать Конституції України, вони ганебні”, - каже учасник акції Віра.

“Я й минулого року був тут і зараз тут - моя точка зору не змінилася, є стаття Конституції, яка забороняє наявність в Україні іноземних військових баз, тому Чорноморського флоту бути не повинно в Україні”, - вважає учасник акції Антон.

Поки опозиція збиралася на Банковій, прихильники влади вирішили з місця на місце не ходити. У них два мітинги - один під вікнами Президента, інший - під робочим місцем депутатів. Щоправда, не всі демонстранти знали задля якої мети їх зібрали.

Опозиція тим часом виголошувала промови на Банковій. До вимог денонсації “Харківських домовленостей” додалися нові.

“Вимагаємо скасувати московські газові угоди 2009 року, які накинули ярмо на кожного українця”, - заявив голова політради партії "Наша Україна" Валентин Наливайченко.

З тим і пішли народні депутати до Президента. З відповідним пафосом - через міліцейські коридори. Однак гаранта нардепи не зустріли, натомість побачили його прихильників. Вони не надто балакучі - від жодного з них почути власну думку щодо “Харківських угод” так і не вдалося.

“Думаю, Президент має гарних радників, і вони йому порадять правильну позицію, а ми підтримаємо, треба - з прапорами постоїмо”, - каже учасник акції Алла.

До слова, міністр юстиції Олександр Лавринович виключив денонсацію “Харківських угод”. Мовляв, скасовувати міжнародні домовленості в односторонньому порядку - безвідповідально.