Лише за три квартали минулого року мікрофінансові організації видали кредитів на 49 млрд грн.

Причина величезної популярності таких позик – доступність. Людині не треба нікуди ходити, зважати на графік роботи відділення. Мінімум документів, кілька хвилин на заповнення анкет та гроші приходять на картку, пояснюють експерти.

Проте ставки за такими кредитами дуже високі. Дослідження, проведене USAID у вересні 2021 року, показало, що середня реальна річна ставка кредитів МФО, розрахована за методикою НБУ, становить близько 28 000%. Мінімальний цінник, який змогла відшукати організація, перевіривши умови 29 компаній, – 405% річних.

Ставки за швидкими банківськими кредитами набагато нижчі. Але класичні банки програють МФО за зручністю – донедавна жоден український банк не видавав миттєвих онлайн-кредитів для клієнтів "з вулиці". Людині як мінімум потрібно спочатку підписати договір у відділенні та оформити картку.

Але наприкінці минулого року ситуація на ринку мікрокредитування змінилася, коли Юнекс Банк запустив фінтех-стартап Fresh Cash. І став першим банком, який почав видавати миттєві онлайн-кредити на карти інших українських банків.

Отримати кредит може будь-який українець старше 21 року, який має картку Visa або Mastercard будь-якого українського банку. У фінустанові запевняють, що на оформлення кредиту потрібно не більше 10 хвилин, для отримання кредиту достатньо паспорта та коду, а гроші надійдуть на картку миттєво – ходити у відділення та підписувати договори не потрібно, всі документи оформляються в інтернеті.

В рамках Fresh Cash можна отримати від 3 до 30 тис. грн. Термін кредитування становить рівно 1 рік, але кредит можна погасити і раніше: жодних штрафів за дострокове погашення тут немає. Ще одна важлива перевага Fresh Cash – зручні платежі за кредитом. По-перше, вносити платежі потрібно лише 1 раз на місяць, а по-друге, зробити це можна у будь-якому банкоматі Приват24, причому без комісії.

Але головна перевага банківського кредиту – це ціна. За кредитом Fresh Cash реальна річна відсоткова ставка становить 216,76 відсотка. Що значно нижче за середній показник серед пропозицій аналогічних сервісів онлайн-кредитування, розрахованого USAID у вересні 2021 року.