Про це заявив перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

"Я лише можу підтвердити, що ці переговори ведуться. Частково вони вже успішні, тобто ми будемо мати інші джерела поставок газу", – розповів Хорошковський в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Україна.

У той же час, з огляду на комерційну таємницю, віце-прем'єр відмовився назвати компанії та країни, з якими обговорюються питання поставок газу в Україну, а також можливі маршрути його доставки.

"Це комерційна таємниця, це процес, який вимагає тихої роботи", – сказав перший віце-прем'єр.

Хорошковський також підтвердив готовність України створити тристоронній газотранспортний консорціум, що дозволить зберегти Україні статус транзитної держави.

"Цей план розроблений, і він, перш за все, припускає консорціум, в якому будуть брати участь три сторони – російська, західна, яка споживає, і України як транзитер. Це дуже важливе питання – зацікавити всі три сторони в тому, щоб наш трубопровід існував, щоб він був затребуваний, щоб через нього перекачувався максимальний обсяг газу", – сказав він.

Перший віце-прем'єр також запевнив, що довгостроковий кредит у 2 мільярди доларів, який "Нафтогаз" взяв у російського "Газпромбанку" не спричинить за собою будь-яких гіпотетичних поступок з українського боку.

Нагадаємо, українська влада неодноразово заявляла, що вважає ціну на російський газ невиправдано високою.