Продажі HP впали в четвертому кварталі 2012 року на 0,6%, у той час як Lenovo наростив продажі своїх моделей на 8,2%.

"HP врятувалася за рахунок активного просування нових пристроїв на базі Windows 8. Особливо гарні результати виявилися в Азіатсько-тихоокеанському регіоні, а також в США", - відзначили в IDC.

До початку 2013го компанія Lenovo перевершувала темпи розвитку свого сегмента на 8%, а ось пару кварталів тому цей показник був у кілька разів вищим і становив 30%.

Перемога Lenovo це лише питання часу, вважає Зевс Керравала (Zeus Kerravala) з ZK Research.

"Я думаю, скоро все вирішиться. Часи нині для HP важкі, причому по всіх фронтах. Компанія стільки разів вирішувала, чи варто їй залишатися в бізнесі по випуску ПК, що встигла відлякати дуже велике число покупців".

Показники HP і Lenovo були особливо близькі в третьому кварталі минулого року, коли частка першої склала (дані IDC) 15,9%, другий - 15,7%. У той же час аналітики з Gartner взагалі оголосили перемогу китайської фірми, віддавши їй 15,7% ринку в третьому кварталі, а HP віддавши 15,5%. Gartner, на жаль, поки не опублікувала звіт за четвертий квартал.

Список п'яти найкращих за версією IDC завершують Dell, Acer і Asus.

BBC, натомість повідомляє, що китайська компанія Lenovo випередила американську Hewlett-Packard та стала лідером на ринку комп’ютерної техніки.