Новообраний президент присягнув на Пересопницькому Євангелії

На трибуні Верховної ради Петро Порошенко склав присягу на вірність Україні і виступив з офіційною промовою.

Багатьох ця емоційна промова вразила. Так, користувачі соціальних мереж жваво коментували виступ новоспеченого президента та навіть розбивали промову на цитати. Так, вислів “ми повинні тримати порох сухим” вже став крилатим.

Під час офіційної церемонії голова ЦВК Михайло Охендовський вручив новообраному главі держави посвідчення президента України.

Голова Конституційного суду України вручив офіційні символи влади — знак Президента України, гербову печатку, булаву Президента.

Порошенко - Головнокомандувач Збройних Сил України

На Софійській площі відбулася друга частина інавгурації. Новообраний президент прийняв командування Збройними Силами України.

За урочистою церемонією могли слідкувати люди, які зібралися на площі. Сюди приїжджали цілими сім'ями, залишаючи автівки далеко за межами площі.

Неформальна інавгурація

Останнім пунктом у розкладі першого дня президентства Петра Порошенка було святкування у Мистецькому Арсеналі, з живою музикою, напоями та привітаннями від українських можновладців і бізнесменів, а також міжнародних делегацій.

На урочистому прийомі були присутні як соратники з Майдану, так і представники влади Януковича й олігархи.

Зокрема, на прийомі був регіонал Олександр Єфремов, екс-спікер Володимир Рибак. Прийшли послухати нового президента й брати Суркіси. Мило спілкувалися між собою Ігор Коломойський та Рінат Ахметов.

Також на урочистостях були колеги Порошенка з Майдану: Анатолій Гриценко, Віталій Кличко, Руслана Лижичко, Юрій Луценко.