Стрічка "З любов’ю, Вінсет" складається із 65 тисяч полотен. Це перша в історії стрічка, кожен кадр для якої вручну намалювали олійними фарбами і стилізували під роботи геніального Ван Гога. Одна секунда фільму – це 12 картин, на яких в буквальному значенні оживають герої легендарного художника.

Читайте також: Український Страдіварі творить на Черкащині

Над створенням фільму тривалістю півтори години працювало 125 художників, аніматорів та фотографів. Усі вони приїжджали в студії, які розміщені в Польщі та Греції, та своїми руками створили десятки тисяч кадрів. До роботи долучились і 15 художників з України. На написання картин пішло два роки, а зйомки зайняли лише два тижні. Полотен створили настільки багато, що створили з них кілька окремих експозицій. Загальний бюджет фільму – 5 мільйонів євро, причому понад 40 тисяч євро зібрали на кікстартері, тобто колективно збирали кошти з усього світу від охочих.

"Це почалось 10 років тому, коли я вирішила об'єднати мою пристрасть до малювання і зйомки фільму, щоб створити історію на 7 хвилин. Але вийшла повнометражна картина, яку я б не змогла зробити сама. Тому ми залучили художників з усього світу", – поділилася режисер фільму Дорота Кобєла.

В основі фільму – натюрморти, пейзажі, герої 120 картин художника. Основна тема сюжету – розслідування смерті художника. Для створення фільму також взяли листи з особистого архіву Ван Гога.

Моя дружина закохалась у мрію створити такий фільм ще 10 років тому. Тоді ми ще не були одружені, і спочатку я закохався в неї, а потім і в цей проект. Ми зрозуміли, що творчість Ван Гога захоплює увесь світ. Ми хотіли розповісти історії про життя Вінсента, якого він ніколи не малював. Такі як дитячі спогади або обставини смерті,
– розповів продюсер фільму Х'ю Велчмен.

Світова прем'єра стрічки відбулась ще в червні. І за цей час робота отримала багато міжнародних відзнак. В український прокат польсько-британський фільм виходить 23 листопада.