Олександр Зозуляк втратив руку, боронячи Батьківщину під Дебальцевим. За його спиною вибухнув снаряд.

Читайте також: Унікальні люди: хто представлятиме Україну на "Іграх нескорених"

Чоловіка оглушило, і лише за кілька хвилин почув, що до нього наближається танк.

Я почав прикидати варіанти, які в мене є. Найкращий оптимальний був – проскочити під танком, де була виємка на дні окопа. Але в той момент танк вирішив різко звернути, і проїхався гусеницею по лівій частині мого тіла,
– розповів ветеран АТО Олександр Зозуляк.

А потім застряг. Поки побратими відбивали атаку – Олександр півтори години провів під танком. І при цьому він все бачив і все відчував, але не міг звідти вибратись.

Олександр Зозуляк
Олександр Зозуляк

З того часу минуло майже 4 роки. Зараз Олександр впевнено відчуває себе з луком, серйозно займатись яким почав лише у березні, як і його колега по збірній та єдина у ній жінка – Майя Москвич. Для неї більш звично тримати в руках автомат Калашникова, проте лук опанувала швидко.

"Рішення піти на фронт було набагато легшим, ніж рішенням взяти участь у змаганнях", – сказала Майя.

А в залі розпочинає своє тренування Олександр Бєлобоков. Він займався пауерліфтингом (силовий вид спорту, у якому підіймають штангу – 24), проте про улюблений вид спорту довелось забути після серйозного поранення, внаслідок якого він ледь не втратив руку. Після того перейшов у легку атлетику.

Я думав ну зараз я прокинуся і цей страшний сон пройде. Я не прокидався і тоді розумів, що це реальність, але час проходить і треба було якось далі жити. Я думав, яка легка атлетика? Але в результаті вирішив спробувати,
– відповів ветеран АТО Олександр Бєлобоков.

Тепер збирається привести з Сіднею золото, як і всі інші учасники української збірної "Ігор нескорених".

Що таке "Ігри нескорених"?Це не просто світові змагання, а престижний конкурс для військових, які захищали свої країни під час різних війн та військових операцій. У 2014 році їх заснував британський принц Гаррі. Сам військовий королівського війська, він хотів тим самим підтримати військових і показати світу справжніх героїв.