Інноваційне дерево

Науковці Фінського центру технічних досліджень VTT створили унікальну "рослину" на 3D-принтері. Надрукували всі частини – і стовбур, і гілки з біоматеріалу. І навіть листки, які, фактично, є фотоелементами.

Таке дерево здатне генерувати електроенергію і зберігати її в акумуляторах, вбудованих у стовбур. Джерелом енергії може бути сонячне або штучне світло, вітер і навіть коливання температури. За словами розробників, однієї такої "рослини" буде цілком достатньо для зарядки смартфону.

Варто відзначити, що технологія – гнучка, дозволяє створювати не лише дерева, а й інші об'єкти – залежно від фантазії дизайнерів. Крім того, фіни наголошують, що цю розробку порівняно легко запустити у серійне виробництво.

Мітки, що допоможуть знайти загублене

Завжди знати, де знаходяться ключі, гаманець чи пульт від телевізора. Достатньо прикріпити спеціальні мітки до побутових предметів і у випадку втрати натиснути на спеціальну кнопку у фірмовому додатку. Система працює в діаметрі до 15 метрів у приміщенні та до 45 метрів на відкритій місцевості. Точність визначення – до 30 сантиметрів.

Також передбачена можливість створення віртуальних зон. Приміром, якщо власник залишить гаманець в автомобілі і відійде на 40 метрів, то система надішле відповідне повідомлення. Теж саме відбудеться, якщо гаманець почне віддалятись від користувача. А ще можна формувати набори з необхідних предметів. Якщо власник вранці вийде з дому і забуде щось з цього переліку, то додаток нагадає йому про це.

Pixie Point сумісний з пристроями на базі iOS та Android. На сайті проекту можна оформити попереднє замовлення на комплект з чотирьох міток за 40 доларів.

Дрон–трансформер

Невеликий апарат під назвою SkyProwler стандартно обладнаний горизонтальними гвинтами, які дозволяють здійснювати вертикальні зліт і посадку. Максимальна швидкість – 79 км/год, запас ходу – 22 км.

Втім, за допомогою знімних крил та пари додаткових пропелерів, цього дрона можна трансформувати у літак. У такому режимі максимальна швидкість сягає 130 км/год, а запас ходу зростає до 70 км.

У носовій частині можна встановити камеру, а спеціальне кріплення та покращена стійкість під час польоту мінімізують тремтіння. Керувати безпілотником можна з пульта або голосовими командами. Крім того, він вміє рухатися автоматично за визначеним маршрутом або ж просто слідувати за власником.

У продажу SkyProwler з'явиться у другому півріччі. Ціна – 2200 доларів.