Windows 10 for phones

Microsoft випустила тестову версію Windows 10 для смартфонів. Цікаво, що система доступна лише для обмеженого переліку апаратів Lumia (630, 635, 636, 638, 730 і 830), до якого не входять флагманські Lumia 1520 і Lumia 930. Власники цих телефонів зможуть випробувати нову операційку трохи пізніше.

У Microsoft наголошують, що тестова версія має врізаний функціонал. Зокрема, відсутня підтримка двох SIM-карт і спам-фільтр; не працює зв'язок GSM, пошук, рінгтони, нагадування. А голосовий асистент Cortana розуміє виключно англійську. Разом з тим користувачам доступні нові додатки "Фотографії", "Календар", "Пошта", "Карти", "Камера" та програма для обміну повідомленнями. Крім того, покращена організація налаштувань та розширений функціонал центру повідомлень.

Щоб встановити тестову версію Windows 10 на смартфон, потрібно зареєструватися в програмі Windows Insider, інсталювати її і через неї завантажити нову "операційку".

Прототип розумного автомата

Зброя складається з легкого стрілецького модуля та 40-міліметрового гранатомета. Останній можна замінити дробовиком. А ще новинка оснащена електронним прицілом і датчиками положення цілі, які можуть передавати інформацію про ворога.

Представлений прототип важить лише 4,26 кг і підходить для використання в екстремальних умовах – містах, горах, лісах, пустелях й Арктиці.

Електромобіль для таксі

Інженери й науковці з Оксфорда вже розробляють унікальний автономний автомобіль під назвою Lutz Pathfinder. Це – двомісна машина, яку можна буде викликати зі спеціального мобільного додатку. Автомобіль буде доволі компактним. Його довжина – 1,9 м, а ширина – 1,4 м. Максимальна вантажопідйомність – 240 кг.

Новинку обладнають електромотором та блоком акумуляторів. Запас ходу становитиме близько 60 км, а максимальна швидкість – 22 км на годину. Завдяки таким характеристикам машинці дозволять їздити навіть пішохідними доріжками.

Для орієнтування у просторі й на дорозі Lutz Pathfinder оснастять 22 датчиками, серед яких – панорамні камери, лазери, радари та GPS.

Вже цього року розробники планують розпочати повномасштабні випробування. У разі успіху обіцяють запустити службу безпілотного таксі на постійних умовах.