"Розумні" ручки для велосипеда

"Розумні" ручки для велосипеда. Новинки під назвою smrtGRiPS обладнані модулем Bluetooth для зв'язку зі смартфоном, вібромоторами, мікроконтролерами і акумуляторами, яких вистачає на 3 місяці роботи без підзарядки.

Все це розмістили всередині металевих циліндрів і захистили від води герметичними заглушками.

Таке оснащення дозволяє записувати маршрут руху і навіть використовувати навігацію — ручки вібрацією підкажуть потрібний поворот. Крім того, в мобільному додатку передбачена функція пошуку велосипеда в радіусі 100 метрів.

Користувачі smrtGRiPS можуть об'єднуватися в компанії для спільних поїздок. Якщо хтось відстане, ручки подадуть сигнал. Якщо ж байк викрали і він знаходиться неподалік іншого користувача, власник отримає повідомлення з координатами.

Ціна smrtGRiPS - $119. Важливо, що "розумні" ручки підходять для всіх велосипедів.

Інноваційні роботизовані протези

У США пацієнт з ампутованими руками отримав інноваційні роботизовані протези. 40 років тому Лес Боу втратив обидві кінцівки внаслідок серйозної травми електричним струмом. А зараз він - перша у світі людина зі штучними руками, якими можна керувати силою думки.

Передові протези створили науковці Університету Джона Хопкінса. Разом з цим розробили спеціальний алгоритм розпізнавання послідовності нервових імпульсів.

З його допомогою система здатна фіксувати скорочення окремих м'язів, визначати частоту, амплітуду, а також аналізувати їхню взаємодію. У результаті всі ці дані перетворюються в реальні рухи.

Після складної хірургічної операції Боу проходив тривалу реабілітацію. Під час неї освоював техніку керування протезом на спеціальному комп'ютерному симуляторі. Зараз чоловік вже в може захоплювати й переміщати реальні предмети. Науковці сподіваються, що з часом пацієнт навчиться виконувати складніші маніпуляції та отримає більший контроль над пальцями.