Це дозволить розмістити транзистори на процесорі з більшою щільністю, ніж дозволяє технологія, яку використовують зараз. У нинішньому поколінні процесорів — 32-нанометрових затвори. Крім того, Intel має намір застосувати нову, "тривимірну" Tri-Gate технологію.

За словами Кайзада Містрі, який очолює розробку нової технології, впровадження Tri-Gate-процесорів відразу ж позначиться на якості продукції. Вони споживають значно менше енергії, а отже дозволять істотно поліпшити роботу комп’ютера і продовжити термін автономної роботи батареї.

У транзисторах мікропроцесора провідник проходить через затвор, який зупиняє або пропускає сигнал, видаючи такий спосіб значення — 0 або 1. До сьогоднішнього дня ці провідники були планарними, тобто розташовувалися на одному рівні з площиною плати. У процесорах Intel Tri-Gate їх замінили на вертикальні "пластини". За словами Містрі, збільшення площі підвищує провідність, а значить, дозволяє краще працювати при менших витратах енергії.

Ivy Bridge дозволяє розмістити на квадратному міліметрі приблизно вдвічі більше транзисторів, ніж існуюча 32-нанометрова технологія.