На терор українців: скільки ракет Іран може передати Росії
Іран з кінця минулого століття виробив достатньо балістичних ракет, щоб сьогодні постачати їх Росії. Водночас на сьогодні невідомо, чи зможе Тегеран надати Кремлю тисячі зразків такого озброєння.
Зважаючи на економічні можливості Ірану, мова може йти лише про передачу сотень балістичних ракет Росії. Про це 24 каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Зверніть увагу Іран планує передати Росії ще більше дронів та ракет: чи має Україна чим захиститись
Експерт зазначив, що щоб зрозуміти ймовірну кількість іранських ракет, які може отримати Росія, потрібно порівняти такий процес із постачанням "шахедів".
"Ми бачимо, що вони отримали декілька сотень дронів, але різноманітної номенклатури. Тобто "шахеди" 136 і 131, "Mohajer-6" та інші. Іран має проблеми з серійним виробництвом майже всієї номенклатури своєї зброї. Якщо ми говоримо про БпЛА, то є залежність від запчастин іноземного походження, зокрема від "контрабандних" мікросхем та мікрочипів", – пояснив оглядач.
Читайте також Самі все знають, – Попович про "допомогу" Ірану з розслідуванням та приклад зі збитим Boeing
За його словами, виготовлення балістичних ракет є "значно складнішим процесом", аніж виробництво дронів.
Балістичних ракет в Ірану набагато менше, ніж дронів-камікадзе. З іншого боку, вони займаються їхньою розробкою з 1990-х років. Якщо ми говоримо про лінійку ракет "Fateh-110", то це дуже схожі на них "Zelzal-2" та "Zelzal-1", яких за 30 років зробили серйозну кількість,
– додав Коваленко.
Він переконаний, що іранці можуть "банально перефарбувати" "Zelzal-2", назвати їх "Fateh-110" і надіслати їх Росії.
"Загалом очікується близько 100 одиниць ракет – таку партію Росія може отримати. Не виключаю, що це може бути й до 200 одиниць такої ракетної зброї. Тисячі одиниць – ні, вони в Ірану відсутні", – резюмував політолог.
Вас також може зацікавити – які дрони може отримати Росія від Ірану: дивіться відео
Іран постачає Росії зброю: що відомо
- Інформація про те, що Іран надає Росії дрони-камікадзе, з'явилася ще влітку. У США попереджали, що Іран може поставити Росії ударні безпілотники. Згодом США підтвердили, що росіяни почали тренування з іранськими дронами. Вже тоді Іран та Росія заперечували співпрацю.
- 20 жовтня Євросоюз затвердив санкції проти організацій, які постачають іранські безпілотники. До обмежень долучилася і Велика Британія.
- Україна висловила готовність надати докази, що Росія використовує іранські дрони. У відповідь Тегеран пригрозив Британії, Німеччині та Франції.
- Водночас 25 жовтня стало відомо, що Іран разом з Україною хоче розслідувати постачання Росії безпілотників.
- За інформацією західних чиновників, Іран найближчим часом передасть країні-агресорці тисячу балістичних ракет та ударні дрони.
- Також стало відомо, що Іран планує відправити в Росію понад 200 бойових дронів.