Щодоби на крихітний острів прибуває більше десятка човнів з біженцями. Повернути нелегалів туди, звідки вони прибули, неможливо. За існуючим з Тунісом договором, Італія може репатріювати лише 4 людини на день.

Маленька Лампедуза, площа якої всього 20 квадратних кілометрів, вибивається з сил. Чужих на острові вдвічі більше, ніж своїх. Тимчасові притулки на острові переповнені, бракує води, їжі, санітарні умови нестерпні. Дехто з іммігрантів пробули на острові більше трьох тижнів.

"Я пробув на острові 10 днів. Щодня нас обіцяли перевезти до Сицилії або Катанії. 10 днів я жив без душу, без нормальної їжі. Через нестачу місця ночував на вулиці, було дуже холодно", - розповідає іммігрант з Тунісу Файсел Маннай.

Місцеві жителі у відчаї. Щодень відбуваються акції протесту з боку острів’ян: вони блокують порт, перешкоджаючи новим висадкам. Італійська влада попросила допомоги у ЄС. У відповідь Єврокомісія оголосила про початок співпраці з урядом Тунісу, покликаної вирішити проблему нелегальної імміграції.