Однак у заяві адміністрації Беньяміна Нетаньягу не згадують про намір випустити палестинців з ізраїльських в'язниць.

Дивіться також Наразі альтернативи немає: в якому випадку Ізраїль може вийти із Сектора Гази

Чотириденна пауза у бойових діях

Так, у зверненні ізраїльського уряду йдеться, що з терористами вдалося досягти угоди, відповідно до якої протягом чотириденної паузи у бойових діях вони звільнять щонайменше 50 викрадених людей – жінок та дітей.

При цьому, тривалість режиму припинення вогню може бути продовжена. Задля цього бойовики мають відпустити більше заручників. За кожних 10 звільнених заручників додаватиметься ще один день перемир'я.

Що каже про угоду ХАМАС

За словами палестинських терористів, сторони домовилися про обмін 50 ізраїльських заручників, жінок та дітей до 19 років, на 150 палестинських ув'язнених. Також Ізраїль має пропустити гуманітарну допомогу в усі райони Сектора Гази.

На час перемир'я Ізраїль повністю припинить польоти над південною частиною Сектору Гази, над північчю вони заборонені на 6 годин, з 10:00 до 16:00

Крім того, згідно до заяви ХАМАС, Ізраїль зобов'язався не піддавати арештам палестинців у Секторі Гази на час перемир'я, забезпечити їм свободу пересування дорогою між північчю та півднем анклаву.

США підтвердили звільнення бранців

За даними ЗМІ, Вашингтон очікує, що кількість заручників, які будуть звільнені, буде більшою за 50. Там переконані, що структура досягнутої угоди така, що вона значною мірою стимулює звільнення всіх бранців ХАМАС. Також у США заявили, що реалізація угоди почнеться через 24 години, після того як про її укладання оголосить Катар, який виступає посередником між сторонами конфлікту.

Крім того, американці сподіваються, що серед звільнених будуть троє американських громадян, зокрема одна дитина.

Як зазначають у ЗМІ, американський високопосадовець підтвердив, щоо в обмін на звільнення заручників Ізраїль звільнить кілька палестинських ув'язнених.

Станом на зараз влада Катару вже офіційно оголосила про угоду.

Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАС: останні новини

  • Раніше про угоду між сторонами протистояння писали у ЗМІ. Там зазначалося, що ізраїльська армія припинила бойові дії у Секторі Гази задля повернення заручників. Бойовики в обмін на 4-денне перемир'я мають звільнити 53 полонених. Крім того, угода між Ізраїлем і ХАМАС може розширитися: перемир'я може тривати ще додаткових 2 дні, якщо палестинці відпустять ще 20 заручників.
  • 21 листопада лідер терористичного угруповання Ісмаїл Ганія листопада повідомив, що вони разом з Ізраїлем наближаються до угоди про перемир'я.
  • У США теж заявляли, що нібито перемовини між сторонами про обмін полоненими за посередництва Катару "наближаються до завершення".