Ці землі належали Сирії, втім у 1967 році під час Шестиденної війни були захоплені Ізраїлем. За традицією, сирійці й інші араби щороку 5 червня приїздять сюди з демонстрацією на підтримку палестинців, яких ізраїльтяни вигнали зі своїх земель. Без пострілів не обходилося ніколи, втім, як твердять ізраїльтяни, сирійці не залишають їм вибору.

“Ми закликали їх заспокоїтися, потім здійснили попереджувальний постріл у повітря. Вони ні на що не зважали, тож ми були вимушені стріляти по ногах, аби захистити нашу огорожу”, - сказав Авітал Лейбовіч (Ізраїльські Збройні сили).

Ісламістські рухи пообіцяли, що ізраїльтяни отримають відплату за це насилля. Найгучніші заяви очікувано зробила партія ХАМАС з сектору Газа.

“Ми стверджуємо, що землі, які споконвіку належали нам, були окуповані у 1967 році, вони - наші, і Єрусалим також наш. Бог з нами. Ми з Палестиною, і ми не здамося”, - заявив представник руху ХАМАС Ізмаїл Ханія.

Крім зіткнень на кордоні, безлади охопили й інші ізраїльські міста. Зокрема в Єрусалимі близько 250 арабів зібралися й закидали камінням ізраїльських прикордонників. Одного з них було важко поранено.