Каддафі наголосив, що видасть зброю мільйонам своїх прихильників. Водночас Муаммар Каддафі закликає ООН скерувати у Лівію спеціальну комісію. Лівійський лідер просить, щоб експерти вивчили ситуацію у країні. Він далі твердить, що у Лівії немає мирних демонстрацій, а насилля спровокував осередок терористичної організації “Аль-Каїда”.

Тим часом вірні Каддафі війська перейшли у контрнаступ. Проурядові сили уже повернули контроль над двома містами на північному сході країни. Авіація також завдала удару по Аджабії, де є склади зброї під контролем повстанців. Водночас прихильникам опозиції вдалось витіснити війська з міста Брега. Воно є стратегічним, оскільки там розташовані найбільші нафтопереробні заводи країни.

Не зволікають з реакцією і країни Заходу: до берегів Лівії уже прямують кілька американських військових кораблів. Країну, охоплену безладами, масово покидають люди, більшість з них втікають до Тунісу та Єгипту.

Нагадаємо, акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у заворушення, тривають у Лівії з 15 лютого. За даними правозахисників, жертвами кривавих сутичок стали близько 6 тисяч осіб.