Однак ще раніше ООН виступила проти режиму Каддафі. Організація Об'єднаних Націй призупинила членство Лівії у Раді ООН з прав людини у зв'язку із жорстокою відповіддю на акції протесту громадян. Генсек організації Пан Гі Мун зазначив, що у такий спосіб світ вимагає покласти край насиллю та виявити повагу до права людей на вільні зібрання.

Тим часом вірні Каддафі війська перейшли у контрнаступ. Проурядові сили уже повернули контроль над двома містами на північному сході країни. Авіація також завдала удару по Аджабії, де є склади зброї під контролем повстанців. Крім того, тривають бої за місто Брега. Воно є стратегічним, оскільки там розташовані найбільші нафтопереробні заводи країни.

Не зволікають з реакцією і країни Заходу: до берегів Лівії уже прямують кілька американських військових кораблів. Країну, охоплену безладами, масово покидають люди, більшість з них втікають до Тунісу та Єгипет. Нагадаємо, акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у заворушення та криваві сутички, тривають у Лівії з 15 лютого.