Перші матчі 1/4 фіналу Ліги чемпіонів 2024-2025 подарували фанатам явних фаворитів у кожній з пар. У двох матчах навіть були зафіксовані розгроми.
До теми Від аншлагу на "Камп Ноу" до рекордного "Олімпійського": найвідвідуваніші матчі Ліги чемпіонів
Арсенал знищив вдома Реал (3:0), а Боруссія нічого не змогла вдіяти проти Барселони (0:4). Шанси фіналістів минулого сезону на підсумковий успіх виглядають мінімальними.
Втім, історія Ліги чемпіонів знає п'ять випадків, коли команда проходила у наступну стадію після поразки у три м'ячі в першій грі. 24 Канал згадує найкрутіші камбеки турніру.
Ліга чемпіонів – це більше, ніж просто гра. Це подія, яка об’єднує мільйони фанатів по всьому світу. Хтось завжди вдягає футболку улюбленого клубу, хтось щоразу займає "щасливе" місце перед екраном, а хтось знає: без Lay’s матч буде не той! Адже цього року бренд знову поруч із великим футболом як партнер однієї з найпопулярніших футбольних подій в світі – Ліги чемпіонів. Тож запасайтесь Lay’s та готуйтесь хрумтіти за свою команду!
Є Lay’s? Буде футбол!
1993/1994, перший раунд. Лінфілд – Копенгаген (3:0, 0:4)
Перший же приклад виглядає доволі дивно, але у ті роки кваліфікаційних раундів не було. Перед груповою стадією всі команди проходили два раунди в парах, що в принципі де-факто і є кваліфікацією. Але тоді це так не називалось.
Хай там як, але вже другий розіграш Ліги чемпіонів подарував фанатам екзотики крутий камбек. Чемпіон Північної Ірландії був близьким до сенсаційного проходу Копенгагена після 3:0 у домашній зустрічі. Проте данцям вдалось взяти своє у матчі-відповіді.
Копенгаген забив двічі за перші пів години, а ось із третім голом затягнув аж до останньої хвилини. Зрештою, Нільсен перевів гру в екстратайми, а там вже Лінфілд добив Міккельсен. До слова, вже у другому раунді Копенгаген влетів 0:7 за сумою двох матчів майбутньому тріумфатору турніру Мілану.
2003/2004, 1/4 фіналу. Мілан – Депортиво (4:1, 0:4)
Через десять з гаком років суперкамбеки дістались вже плей-оф Ліги чемпіонів. Зганьбився у цій історії Мілан з Андрієм Шевченком. Вони на той момент були чинними переможцями змагання. У чвертьфіналі команда Анчелотті потрапила на кусючий, але все ж нижчий за класом Депортиво.
Перший матч підтвердив, що Мілан не повинен мати проблеми із виходом у півфінал. Попри перший пропущений гол від Пандіані, італійці забили у відповідь аж чотири. Один із них – на рахунку Шевченка.
Але друга гра в Іспанії стала фіаско для команди українця. Ще у першому таймі Депортиво забив тричі, чого було достатньо для проходу (тоді діяло правило виїзного голу). Мілан кинувся відігруватися, але у підсумку лише отримав четвертий м'яч на 76 хвилині.
Шевченко ж провів на полі весь матч, але забити не зміг. До слова, та хода Депортиво закінчилась доволі дивно, після проходу Ювентуса та камбека з Міланом іспанці вилетіли від Порту.
Відеоогляд матчу Депортиво – Мілан:
2016/2017, 1/8 фіналу. ПСЖ – Барселона (4:0, 1:6)
Саме ремонтаду імені Луїса Енріке варто називати найбільш епічним камбеком в історії Ліги чемпіонів. Це був єдиний камбек після 0:4 в історії ЛЧ. Каталонці тоді були у певній кризі та навряд чи готові були боротися за Кубок. А перша гра проти ПСЖ лише підтвердила важке становище "блаугранас".
Як ПСЖ знищив Барселону вдома:
Кавані та Ді Марія розібрали каталонців на запчастини, забивши вдома чотири "сухих" м'ячі. Барселону вже всі поховали, але за тиждень каталонці переписали історію Ліги чемпіонів. До 50-ї хвилини підопічні Енріке забили тричі та були близькі до переведення гри в екстратайми.
Здавалось, що фантастичний для Барси сценарій зіпсував Кавані, коли зробив рахунок 3:1 на 62-й хвилині. Враховуючи фактор виїзного голу, Барселоні тепер треба було забивати ще три м'ячі. А захист гостей довго тримався після голу Едінсона. Але диво все ж сталось в ендшпілі, його головним творцем виступив Неймар:
- 88 хвилина. Неймар прямим ударом зі штрафного кладе м'яч у "дев'ятку" воріт Траппа – 4:1
- 90+1 хвилина. Маркіньос кладе руку на плече Суаресу і той використовує це як привід для падіння у карному майданчику ПСЖ. Неймар точно б'є з позначки – 5:1
- 90+5 хвилина. Неймар робить закидання навмання у карний майданчик ПСЖ. Захист французів банально забуває про Серхіо Роберто, який впритул розстрілює ворота Траппа – 6:1
Пишуть, що саме після того перформансу від Неймара ПСЖ вирішив викласти рекордні 222 мільйони євро за бразильця. Шлях Барселони знову ж таки завершився на цьому камбеку. У чвертьфіналі каталонці вилетіли від Ювентуса.
Ремонатада Барси проти ПСЖ:
2017/2018, 1/4 фіналу. Барселона – Рома (4:1, 0:3)
Вже за рік після камбеку проти ПСЖ каталонці самі опинилися у ролі жертви. Команду очолив Вальверде, а Мессі та Суарес тягли Барсу вже без Неймара. Перспективи на успіх були достатньо непоганими, особливо після домашнього розгрому Роми у чвертьфіналі.
Читайте також Легенди Реала та Барселони: найкращі бомбардири Ліги чемпіонів серед захисників
Римляни самі зробили все для суперника, адже перші два м'ячі були автоголами від Де Россі та Маноласа. У другому таймі Джеко вдалось розмочити рахунок і, як виявилось пізніше, цей гол мав ключове значення. На "Стадіо Олімпіко" Рома прекрасно використала свої моменти та надійно зіграла в захисті.
Після раннього голу від Джеко почали повертати борг антигерої першого матчу. На 58 хвилині Де Россі реалізував пенальті, а під завісу гри вирішальний м'яч після навісу з кутового забив Манолас. Рома пройшла далі завдяки виїзному голу, але підтримала "флешмоб попередників". У півфіналі італійців зупинив Ліверпуль.
Відео камбеку Роми проти Барселони:
2018/2019, 1/2 фіналу. Барселона – Ліверпуль (3:0, 0:4)
І знову Барселона в епіцентрі камбеку! І знову з негативного боку. У 2019 році більшість вважали саме каталонців головним претендентом на Кубок чемпіонів. Перша гра проти мерсисайдців показала всю силу Барси. Дубль від Мессі та гол Суареса відправили Ліверпуль в нокдаун.
А відсутність Салаха та Фірміно у матчі-відповіді залишали англійцям суто теоретичні шанси на вихід у фінал. Але команда Клоппа приголомшила весь світ! Причому, зробили цей камбек гравці ротації. Перший тайм не пророкував біди Барселоні.
Мерсисайдці забили лише гол завдяки Орігі, але при цьому самі дивом не пропустили. А ось після виходу Вейналдума в перерві шальки терезів остаточно переважили в бік Ліверпуля. Нідерландець зробив дубль протягом трьох хвилин та встановив паритет за сумою матчів.
Варто знати Від Ліверпуля до Моуріньо: топ-5 переможців Ліги чемпіонів
А ключовий та епохальний епізод стався на 79 хвилині. Захист Барселони вимкнувся з гри під час кутового, що і помітив Александер-Арнольд. Захисник швидко відпасував на вільного Орігі, який впритул розстріляв ворота тер Штегена. Зрештою, Ліверпуль таки вийшов у фінал та зняв прокляття минулих героїв камбеків, вигравши трофей.
Огляд матчу Ліверпуль – Барселона: