Крім цього, канадський уряд надасть новий пакет військової допомоги для нашої країни. Про це стало відомо з пресконференції прем'єра Трюдо з українським президентом Володимиром Зеленським, передає 24 Канал.

Дивіться також Україна перейшла до наступальних дій, – Зеленський

Канада хоче надати Україні нову військову допомогу

Очільник уряду Канади наголосив, що конфіскований літак Ан-124 "Руслан" відправлять у рамках нового пакету військової допомоги. Окрім повітряного судна, до пакету допомоги також увійдуть 10 тисяч артилерійських снарядів і 76 бронеавтомобілів Roshel Senator.

Трюдо також заявив, що Канада долучиться до коаліції винищувачів F-16 для України. До того ж країна виділить 500 мільйонів канадських доларів фінансової допомоги.

Що відомо про літак Ан-124 "Руслан"

  • Це один із найбільших серійних вантажних літаків у світі. Всього таких літаків 55 у світі.
  • Росія експлуатує 36 Ан-124. З них десять належать підсанкційній "Волга-Днєпр". Ця компанія перевозить вантажі для російської нафтогазової й аерокосмічної промисловості.
  • Літаки Ан-124 "Руслан" використовуються для перевезення локомотивів, яхт, фюзеляжів літаків і багатьох інших великогабаритних вантажів. Ан-124 має систему присідання опор шасі, що дозволяє легко здійснювати завантаження.
  • У березні 2022 року український суд ухвалив рішення заарештувати 12 літаків Ан-124 "Руслан", якими володіє найбільший російський комерційний авіаперевізник "Волга-Днєпр".
  • Відтоді українські правоохоронці у співпраці із колегами з Європи, США та Канади вживали заходів для арешту цих літаків, а також розробляли універсальний правовий механізм, який дозволить конфіскувати ці літаки на користь України.

Трюдо приїхав у Київ з неанонсованим візитом

  • Прем'єр Канади Джастін Трюдо 10 червня прибув з неоголошеним візитом до української столиці. Разом з ним завітала й канадська віцепрем'єрка Христя Фріланд.
  • Мету візиту Трюдо не розголошували. Однак, ймовірно, канадський прем'єр обговорить з Зеленським допомогу жителям Херсонщини, які потерпають від наслідків підриву Каховської ГЕС, а також збройну підтримку Збройних Сил нашої країни.
  • Це другий візит канадського посадовця до України. Трюдо неодноразово заявляв, що Канада продовжить підтримувати Україну у боротьбі проти російської агресії.