Сам острів - один із найдавніших осередків цієї релігії. Наше диво - цей храм, який розташований у центрі міста. Він є національною гордістю Шрі-Ланки.

XVII століть поспіль храм як символ влади переходив від правителя до правителя. Наше диво - ця гробниця, у якій за повір’ям лежить зуб Будди.

У 540 році до нашої ери, коли Будда помер, з вогнища на якому його спалили, дістали чотири зуби. За легендою - три з них в інших світах. Четвертий вирішили залишити у нашому світі і зберігають саме тут - на Шрі-Ланці.

Скринька, у якій тримають зуб, нагадує ступу у формі дзвона. Вона інкрустована коштовним камінням та перлами. Це - дари царів. Усього таких скриньок - сім. Вони заховані одна в одній. Головний - восьмий скарб - зуб Будди.

Тисячі вірян приїжджають на острів, аби вшанувати Будду у цьому особливому храмі. Утім, саму реліквію виймають зі сховища вкрай рідко. Тут вважають, що якщо її знищити - зникне уся буддійська культура Шрі-Ланки.

Востаннє знищити зуб намагалися у 1998 році. Тоді екстремістське угруповання Тамільські тигри заклало бомбу неподалік від храму. Вибух пошкодив святиню. Однак реліквію залишилась неушкодженою.

Як це не парадоксально, але частинка Будди - проповідника миру та любові, стала об’єктом жорстокого протистояння.