До того ж це помітно за прикладом європейських країн. Таку думку в ефірі 24 каналу висловила народна депутатка та членкиня комітету з питань здоров’я нації Ольга Стефанішина.

До теми Буде вільне голосування, – Кравчук про ймовірне скасування карантину вихідного дня

Про ефективність

Однак ефективність карантину вихідного дня у Міністерстві охорони здоров'я оцінюватимуть ще 2 тижні. Але, за її словами, інші країни світу практикують різні види карантину.

Карантин вихідного дня не матиме значного ефекту з епідеміологічної точки зору,
– зазначила Стефанішина.

На її думку, такий вид карантину, який запропонували зараз, не має ніяких наслідків. Наприклад, як це зараз відбувається у Румунії. Однак це впливатиме на економіку країни, але не на поширення захворювання.

Що відомо про ймовірність скасування карантину вихідного дня?

У Раді 16 листопада зареєстрували проєкт постанови про скасування карантину вихідного дня. Відтак парламент рекомендуватиме Кабміну скасувати обмеження. Ймовірно, нардепи розглянуть постанову 17 листопада.

Вона додала, що карантин – це механізм стримування епідемії на етапі, коли уряд готує систему приймання хворих та налагоджує тестування.

"Навесні вже був дуже жорсткий карантин. Влітку у МОЗ було 3 місяці, щоб підготувати систему. Сьогодні ми ввійшли у важку фазу епідемії не маючи нічого", – наголосила Стефанішина.

Також вона додала, що у лікарнях зараз "повний хаос" і немає грамотно налагодженого тестування. І у такому випадку треба переймати досвід європейських країн, вважає нардепка.

Обмеження під час карантину вихідного дня
Обмеження під час карантину / Інфографіка 24 каналу