Про це під час візиту до обласної клінічної лікарні на Волині зазначив народний депутат, лідер політичної партії "За майбутнє" Ігор Палиця.

МОЗ почав говорити два дні назад: так, треба не ангіографи, не гістероскопічні стійки, а треба купувати кисневі балони, кисневе забезпечення ліжкомісць. Лише зараз держава думає, де вона знайде це все. Ми ж це робимо уже пів року. Тому що кисневих концентраторів у країні на вчорашній день було всього 13 штук, і 100 буде тільки в кінці вересня, тому ми тут робимо все самі,
– заявив нардеп.

Міністерство охорони здоров’я, за словами депутата, не дає сертифікувати лабораторію, самотужки збудовану коштами місцевого бюджету, яка може щоденно проводити близько 500 ПЛР-тестів. Політик зазначив, що лабораторії доводиться працювати без дозволу, адже зволікати нема часу – потрібно готуватися рятувати людей.

"І коли питають, чи держава нам допомагає, то від неї нуль допомоги – все за рахунок місцевих бюджетів. А 120 мільйонів місцевого бюджету, які пішли на рахунок обласної лікарні, – це не побудовані дороги, не побудовані садочки, не відремонтовані школи, їдальні, пенсіонери залишені без допомоги. Тому що область і місто думають про людей, а держава думає як провести тендер, на якому заробити 40% рентабельності", – стверджує Палиця.

"На карантин країна вже не піде, тому першочергове завдання – збільшити кількість кисневих точок і можливостей для ПЛР-тестування. Тільки завдяки повному медичному забезпеченню та своєчасному тестуванню можна буде зупинити епідемію", – наголосив політик.