Кеди Converse – це столітня історія тих, хто цінує стиль та свободу руху. Як усе починалося? Маркус Конверс – засновник компанії і перший власник торгової марки, названої на його честь. Підприємцю прийшла в голову геніальна ідея розбагатіти на спеціальному спортивному взутті.

Маркус заснував компанію в 1908 році в штаті Массачусетс (США). У нього вже був багаторічний досвід роботи з взуттям у ролі менеджера з продажу. Конверс вклав у виробництво стартовий капітал і взявся за справу. Уже за рік штат компанії налічував три з половиною сотні працівників, з'явилися нові потужності для пошиття взуття. Фабрика Converse виготовляла до чотирьох тисяч пар на день. Та знамениті кеди світ побачить трохи згодом.

Читайте також: Які традиції зробили Вімблдонський турнір найпрестижнішою тенісною подією

Спортивна лінія в асортименті Converse з'явилася в 1915 році. Першими з-під швейного станка вийшли кросівки для тенісу. А в 1917 році виробник представив на ринок кеди Converse All Star – взуття для баскетболістів, яке й прославило компанію на весь світ. Баскетбол у ті роки тільки набирав популярності, і створення взуття для гри стало вдалим маркетинговим ходом.

Рекламу кедам зробив відомий баскетболіст, улюбленець Америки тієї епохи, Чак Тейлор. Спортсмен роз’їжджав у них штатами і виходив на всі матчі. Підпис легенди досі прикрашає кеди Converse All Star.

Під час Другої світової війни чимало швейних підприємств опинилися на межі банкрутства, та тільки не Converse. Компанія Маркуса налагодила випуск військового взуття та взуття для пілотів. У 60-х роках минулого століття Converse розширює свій модельний ряд. З'явилися кеди зі шкіри, вінілу, замші, а також спортивні костюми та інший одяг.

У 1984 році компанія виступила спонсором літніх Олімпійських ігор у Лос-Анджелесі. Баскетболісти збірної США, взуті у "конверси", виграли "золото", та довели усьому світові, що у цьому взутті гідні грати і перемагати тільки кращі з кращих.


Converse all star

Утім не спортом єдиним – кеди були звичним елементом гардеробу рок-ікон багатьох поколінь. Легенди панк-року "Рамонес", лідер "бітлів" Джон Леннон, фронтмен культової "Нірвани" Курт Кобейн, – "запалювали" публіку, тупцюючи на сцені у "конверсах".

Шалена популярність "Нірвани" у 90-ті й особлива любов Кобейна до Конверс Алл-Стар змусила мільйони шанувальників по всьому світу перевзутися саме у це взуття. У 2003 році компанію Converse викупляє спортивний гігант Nike та вдихає в кеди нове життя.

Сьогодні моделі "Конверс Олл Стар" знову на піку популярності. Свободу руху, волю до дії та винятковість – ось що відчуваєш, обираючи це легендарне взуття.