Держсекретар США Джон Керрі виступив з попередженням на адресу Москви після того, як президент Росії Володимир Путін наказав підняти по тривозі 150 тисяч військовослужбовців для проведення навчань, поблизу кордону з Україною.

Як зазначив Керрі, такий крок став найсміливішим жестом Москви після відсторонення з посади президента Віктора Януковича.

"Не думаю, що у когось є сумніви, що будь-яке військове втручання, що порушує суверенну територіальну цілісність України, буде величезною, серйозною помилкою", - продовжив держсекретар.

"Думаю, це буде дуже дороге рішення", - додав він.

Джон Керрі також повідомив, що Вашингтон розглядає можливість надання кредитних гарантій Україні на суму в один мільярд доларів.

За його словами, Європа також обговорює питання про виділення допомоги Україні в обсязі приблизно 1,5 мільярда доларів.

Тим часом, прес-секретар Білого дому Джей Карні випустив з письмовою заявою, в якій дав зрозуміти, що військовим навчанням Росії не вистачає прозорості.

"Ми нагадуємо урядам всіх країн, що у них є політичні зобов'язання щодо дотримання прозорості своїх військових дій, відповідно до Віденського документа 2011 року та іншими принципів ОБСЄ, спрямованих на забезпечення миру і безпеки в Євро-Атлантичному регіоні", - заявив Карні.

Як відомо, сьогодні близько 4 години ночі невідомі зі зброєю захопили будівлю Кримського парламенту.
За цим фактом, Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження.