Про подробиці свого перебування у полоні бойовиків командир 90-го батальйону 81-ї бригади ЗСУ, захисник донецького аеропорту Олег Кузьміних розповів в інтерв'ю "Фактам".

"Кіборг" розповів, зокрема, що майже весь час у полоні його утримували в одиночній камері. У ній Кузьміних провів 90 з 124 днів полону.

Весь простір на підлозі займав матрац. Виводили мене тільки в туалет, раз на десять днів — в душ. І пару раз на місяць — на допит. Від малорухомості, можливо, і дала про себе знати травма коліна, отримана багато років тому. Я поки ще накульгую,
— пояснює військовий.

За словами Кузьміних, під час допитів у нього майже не питали про "військове", оскільки інформація, яка була в нього, вже не була актуальною на той час.

Всі бесіди зі мною слідчий зводив до того, щоб схилити мене до переходу на їхній бік. В армії "ДНР" мені пообіцяли посаду, звання — сказали, відразу полковника присвоять! Обіцяли гідну зарплату і навіть простору квартиру в Донецьку. Але я не думав про те , щоб порушити присягу, дану Батьківщині і народу України,
— заявив "кіборг".

Погрози, за словами Кузьміних, хоч і не були прямими, але йому натякали, що за відмову перейти на бік "ДНР" можуть вивезти до Росії.

У полоні військовий дуже схуд. Кузьміних розказує, що його годували лише невеликими порціями каші, тому він дуже скучив за м'ясом.

Не з'їхати з глузду "кіборгу" допомагали листи дружини та малюнки дітей, які йому передали незадовго до виходу на волю, а також три книжки, які були в тюремній бібліотеці.

Лише в останні дні ув'язнення Кузьміних перевели в камеру із заґратованим вікном.

Нагадаємо, 22 травня з полону терористів було звільнено командира 90 батальйону 81-ї бригади Олега Кузьміних.

Кузьміних після 4-місячного полону приїхав до Києва, його здоров'ю нічого не загрожує.

Президент України Петро Порошенко вручив йому Орден "За мужність".