Вони вистояли. Не витримав бетон. Три роки тому світ вразила безстрашність і героїзм, з яким українські військові захищали Донецький аеропорт. Бойовики першими назвали їх "кіборгами". А згодом захисників летовища так називав весь світ.

Трейлер фільму "Кіборги", 2017 рік

Андрій Ісаєнко виконує роль військового Збройних сил України. Зізнається, грати "історію, що досі триває" – завдання не з простих навіть для професійного актора. Найбільше переживав, що скажуть самі "кіборги". Але коли військові прийшли на знімальний майданчик, усі сумніви розвіялись.

Я там не був, і мені було навіть якось соромно. Тому що переді мною стоїть людина, яка реально нас захищала, але я розумів, що кожна людина має робити свою справу,
– сказав актор Андрій Ісаєнко.

Герой актора Макара Тихомирова – 20-ти річний доброволець з позивним "Мажор", його одноліток. Проте різниця між ними колосальна.

"Ти реально розумієш, що ти студент третього курсу на той час, а тобі треба зіграти людину, яка мислить абсолютно на інших рівнях, абсолютно про інше, ніж ти в житті", – поділився актор.

Читайте також: Суд відклав розгляд справи вбитого АТОвця Олійника через "іншу нагальну справу"

Творці фільму ламають стереотип про українців як про багатостраждальний народ. "Кіборги" – незламні борці. І готові добряче дати "по зубах" небажаним гостям.

Наш фільм, насамперед, не про війну, а про мир, який народжується всередині цієї війни. Тому там багато розмов, напружених діалогів. Незважаючи на те, що це військова драма, там багато надії, наш фільм життєстверджуючий. Ми намагалися зняти чесне кіно, емоційно, динамічно,
– зазначив режисер фільму "Кіборги" Ахтем Сеітаблаєв.

Команда фільму "Кіборги" та благодійний фонд "Повернись живим" започаткували соціальну ініціативу під назвою "Я не байдужий". Мета – привернути увагу до сімей, рідні яких загинули в Донецькому аеропорту. Частину коштів з прокату фільму передадуть родинам героїв.

Прем'єра військової драми відбудеться у важливу дату – 6 грудня, є Днем Збройних сил України. В широкий прокат картина вийде вже наступного дня.