"Економіка Японії є третьою економікою в світі, вона дуже потужна і має високий запас міцності. За даними експертів, ця країна протягом максимум 3-4 місяців відновить всі ті темпи економічного розвитку, які в неї були до землетрусу", — повідомив народний депутат з Партії регіонів Анатолій Кінах.

Він вважає, що для України найголовніше, щоб проблеми японської економіки не вплинули на динаміку розвитку світової економіки.

"Україна – це експортно орієнтована держава, біля 50% ВВП формують експортери, і якщо знижуватимуться темпи розвитку світової економіки, то знижуватиметься і попит на традиційний український експорт: особливо метал, хімію, продукцію машинобудування", — зазначив Анатолій Кінах.

Депутат вважає, що для України серйознішими є події на півночі Африки і Близькому Сході, які можуть вплинути на ціну нафти.

"Ми 70% енергоносіїв споживаємо з імпорту. Це високий ризик в контексті економічної і енергетичної безпеки. Коли ціна на нафту зростає до 100 доларів за барель, то в Україні виникають величезні проблеми", — наголосив Кінах.

Він висловив сподівання, що ці два фактори: зростання цін на нафту і погіршення економічної ситуації в світі, в зв’язку з подіями в Японії, не співпадатимуть, і Україна вийде на заплановані показники на 2011 рік.