Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Дивіться також Ядерна зброя як подразник для Заходу: чи може Китай вплинути на Путіна

Ядерна зброя на території Білорусі не потрібна ні Китаю, ні самій Росії

"Я можу сказати, що ніякого розміщення ядерної зброї на території Білорусі не буде і бути не може до того часу, поки Китай не дасть дозволу Путіну розміщати там ядерну зброю. Чи надасть Китай дозвіл Путіну розміщати ядерну зброю на території Білорусі? Я більш ніж впевнений, що ні", – сказав Данілов.

За словами Данілова, ядерна зброя на території Білорусі не потрібна ні Китаю, ні самій Росії, а заяви Путіна – це просто шантаж для того, щоб американці погоджувались якомога скорше іти на якісь перемовини, домовлятися, щоб зупинити цю війну на умовах Росії.

Данілов зауважив, що росіяни не вже не хочуть подальшої ескалації конфлікту, а хочуть скоріше його закінчити.

"Не треба тут нічого вигадувати, тут немає ніякої конспірології. Це така тупа гра Росії, яка завжди для того, щоб примусити американців, англосаксів іти на перемовини з росіянами саме по нашому кейсу", – додав Данілов.

Росія планує розмістити в Білорусі ядерну зброю: що відомо

  • 25 березня Владімір Путін заявив, що Росія розмістить тактичну ядерну зброю у Білорусі. Відповідною заявою очільник Кремля вирішив залякати світ у відповідь на заяву Великої Британії про надання Україні боєприпасів зі збідненим ураном.
  • Аналітики ISW вважають, що російський диктатор, ймовірно, хотів розмістити російську ядерну зброю в Білорусі ще до повномасштабного вторгнення в Україну.
  • Сполучені Штати та їхні європейські союзники застерегли Путіна від "небезпечної" ядерної риторики. Західні держави заявили, що не бачать безпосередньої небезпеки або причин для зміни своїх стратегічних ядерних позицій у зв'язку з висловлюваннями кремлівського диктатора.