Розслідувачі відвідали закритий об'єкт на території Києво-Печерської Лаври – колишню резиденцію предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія. Туди раніше журналістам було зась.

Дивіться також Той, хто краде мільярди․ Як заступник голови Держдуми воює з російськими елітами заради грошей

Воно й не дивно, оскільки в будівлі преса могла б побачити портрет патріарха російської православної церкви Кирила та розкішні місця відпочину "агентів ФСБ в рясах".

Розслідування щодо дільності УПЦ МП в Лаврі

З-поміж іншого, у матеріалі йдеться про те, що у колишній резиденції Онуфрія є кімната для переговорів, трапезна, а також приміщення, де вже під час широкомасштабної російсько-української війни було проведено молитву за російських військовополонених.

Тут була тільки "духовна вища еліта" – не смертні люди. Це були представники такої "вищої еліти", які були благодійниками УПЦ МП, які підтримували різними способами цю ідеологію "руского міру". Тут святкували "перемогу" в тому, що їм вдалося вкотре обдурити українців,
– констатував виконувач обов'язків намісника Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій.

Києво-Печерська Лавра після УПЦ МП: дивіться розслідування "Схем"

Погрози Паші "Мерседеса"

Виконувач обов'язків намісника Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій розповів про погрози з боку попереднього намісника Києво-Печерської Лаври Паші "Мерседеса" (Лебедя). Він надсилав відповідні повідомлення.

Ці їхні залякування, погрози та переслідування лише загартовують мене та свідчать про те, що я – на правильному шляху… Їхні методи – це московські методи. Заборонити, залякати. Це говорить про їхню малоосвіченість, а також безсилля.

Як виганяли московських попів

  • У березні 2023 року закінчився договір оренди, згідно з яким УПЦ МП мала право перебувати на території святині. Залишати монастир московські попи не захотіли – сутички біля Лаври ставалися протягом декількох місяців.
  • Зокрема, у середині серпня було чимало повідомлень про те, що віряни російської ідеології не хочуть виходити та забарикадувалися в одній з будівель святині. Правоохоронці змушені були весь цей час стежити за порядком.
  • Однак все ж агенти ФСБ таки змушені були покинути монастир. Зокрема, виконуючи відповідне рішення суду. У цьому матеріалі 24 Каналу читайте та дивіться, як московські попи покидали Лавру.