Відповідний меморандум про співпрацю засвідчили своїми підписами очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров і президент Київстару Олександр Комаров.

У фокусі меморандуму – пріоритетні напрямки соціального партнерства між Київстаром і Мінцифри: модернізація та розбудова цифрової інфраструктури держави, подальший розвиток нових технологій, реалізація ключових завдань, ініційованих президентом України Володимиром Зеленським у межах фандрайзингової платформи United24. Майбутні проєкти також передбачають забезпечення протидії інформаційним загрозам з боку держави-агресора та посилення кіберзахисту.

У своїй промові президент Київстару Олександр Комаров нагадав про значний внесок компанії в економічне зміцнення України та її цифрової інфраструктури: за 25 років діяльності оператор інвестував понад 6 мільярдів доларів в економіку країни та розвиток телеком-ринку.

Своїм прикладом ми хочемо надихнути інші українські та зарубіжні компанії підтримати ініціативу президента України Володимира Зеленського зі збирання пожертв на користь якнайшвидшого відновлення миру в нашій державі,
– заявив Олександр Комаров.

У межах співпраці з Мінцифри телеком-оператор протягом року після укладення меморандуму здійснить благодійні перерахування на відповідний рахунок у Національному банку України на загальну суму 300 мільйонів гривень. Міністерство зі свого боку забезпечить найбільш ефективне використання цієї допомоги на користь України та її відбудову.

Київстар реалізовує для України широкий пакет гуманітарних ініціатив та активно підтримує економіку країни під час війни. Від її початку оператор передав благодійним фондам на гуманітарні проєкти для лікарень і медиків, військовиків і постраждалих від війни понад 33 мільйонів гривень. Для підтримки українців у часи воєнної скрути Київстар надав абонентам безоплатних сервісів на суму понад 420 мільйонів гривень. Для підтримки бюджету України оператор сплатив більш ніж 4,2 млрд гривень податків і зборів до державного бюджету, із яких понад 1,6 млрд – достроково. Підписання меморандуму між Київстаром і Мінцифри стає черговим етапом співпраці задля зміцнення економічного суверенітету України шляхом розвитку нових технологій, запровадження цифрових сервісів і цифрової культури в економіку та життя країни.

Діяльність Київстару – це корисні справи для людей і країни, реальний внесок у покращення життя українців, – прокоментував ініціативи оператора та підписання меморандуму президент компанії Олександр Комаров. – Відбудовуючи інфраструктуру, забезпечуючи країну сучасним мобільним зв’язком і високошвидкісним інтернетом, ми допомагаємо перемогти та наближаємо мир в Україні.

Модернізація та розвиток цифрової інфраструктури, у тому числі впровадження нових технологій, – ключовий пріоритет діяльності найбільшого українського телеком-оператора: за останні 5 років Київстар інвестував понад 23 млрд гривень на розвиток в Україні нових технологій зв’язку 4G/LTE.