Про це інформує кореспондент 24 Каналу Анна Сердюк.

Читайте також: Суд відмовив адвокатам Януковича у повторному допиті Порошенка

Суд вирішив перейти до розгляду свідків захисту, їх заявлено 16 осіб. Троє з них перебувають в Україні під слідством.

На засіданні прийняли рішення направити запит до Шевченківського райсуду щодо згоди на доставку в Оболонський райсуд свідка Олександра Щеголева, екс-керівника СБУ у Київській області. Його мають допитати 28 лютого о 10:00.

Відомо про інших свідків захисту, вони перебувають у Росії. Серед них – колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров. Свідки захисту перебувають у розшуку. Захист наполягає, що у них є адреси, куди саме суд має надіслати повістки.

"Безумовно захист знає адреси свідків з-поміж колишніх високопосадовців, які очолювали державу. Теперішня влада розгорнула активну політичну боротьбу та кримінальне переслідування відповідних свідків. Це підтверджує навіть Інтерпол, який відмовляє і відмовив по всіх без виключення високопосадовців у здійсненні розшуку через політичні мотиви", – прокоментував адвокат Віталій Сердюк.

До слова, у 2017 році державний бюджет України витратив близько 14 мільярдів гривень із 29,5, які надійшли до держбюджету в результаті конфіскації рахунків екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

В чому полягає державна зрада Януковича? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.