Через кілька днів аналізуватимуть дію карантину вихідного дня

Дія карантину вихідного дня в Україні завершується 30 листопада, отож через 2 – 3 дні можна буде аналізувати ситуацію. Про це Немчінов повідомив в ефірі одного з українських телеканалів, інформує 24 канал.

До теми Локдаун в Україні – неминучий: експерти пояснюють, чого чекати на свята 2020

Після цього вже буде ухвалюватися будь-яке рішення чи про послаблення чи про посилення якихось карантинних обмежень. Тільки після цього, коли можна буде провести аналіз таких заходів, можна буде говорити,
– сказав Немчінов.

В уряді обіцяють діяти в межах правового поля

Урядовець запевнив, що Кабмін діятиме в межах правого поля при ухваленні рішень про локдаун. Також Немчінов зазначив, що ще під час впровадження карантину вихідного дня уряд звернувся до Торгово-промислової палати, яка має повноваження визнавати карантин форс-мажором.

І, наскільки я знаю, ті, хто зверталися, отримали довідки про такі потреби. Єдиний нюанс – треба розуміти, що, на жаль, ця довідка платна, Торгово-промислова палата не є державним органом, тому вона повинна покривати свої видатки,
– пояснив Немчінов.

Що відомо про ймовірне запровадження локдауну в Україні

  • Раніше за негайне введення жорсткого карантину в Україні виступив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Очільник МВС вважає, що потрібно запровадити загальний локдаун на 3 – 4 тижні з механізмом компенсацій для населення.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що локдаун справді б допоміг розірвати ланцюг захворюваності, проте станом на сьогодні його впроваджувати не потрібно. Спочатку треба проаналізувати ефективність карантину вихідного дня.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готується до різних сценаріїв – зокрема, і до можливого введення карантину на свята.