Євроконтроль розробив 3 сценарії щодо відновлення авіаруху у світі після пандемії коронавірусу. Про це інформує пресслужба Украероруху.

До теми Українці почали активніше бронювати залізничні та авіаквитки: деталі

Які сценарії прогнозують фахівці

  • Оптимістичний: якщо вакцина від коронавірусу стане широкодоступною для пасажирів вже влітку 2021 року. Тоді до рівня 2019 року авіарух повернеться у 2024 році.
  • Реалістичний: доступна вакцина для більшості пасажирів до літа 2022 року. Можливе відновлення авіасполучення – до 2026 року.
  • Песимістичний: вакцинація населення не принесе очікуваних результатів. Тоді відновлення авіаруху може затягнутись на щонайменше 10 років.

Пасажирам доведеться звикнути до нових реалій

Фахівці наголошують, пасажирам доведеться звикати до подорожей у нових умовах та з новими вимогами. Необхідно повністю перелаштуватись відповідно до пандемічних реалій і власникам авіакомпаній.

Відродження галузі залежатиме від макроекономічних чинників з поправками на авіаційні вузькопрофільні особливості. За позитивного збігу обставин відновлення авіаринку може статися набагато раніше прогнозів. Особливо це стосується України,
– зазначив Андрій Ярмак, керівник Украероруху.

Польоти у листопаді 2020
Статистика польотів у листопаді 2020 / Інфографіка Украероруху

Під час локдауну не планують закривати аеропорти

Зазначимо, за попередньою інформацією, з 2 січня в Україні планують запровадити локдаун. Проте, як зазначили у Кабміні, наразі про зупинку транспорту не мовиться. Отож аеропорти під час жорсткого карантину не закриватимуть.