Печерський райсуд столиці не віддав його на поруки народним депутатам та Українській соціал-демократичній партії, лідером якої він є. Також суд відхилив клопотання омбудсмена Ніни Карпачової про заміну взяття під варту на будь-який інший запобіжний засіб та не задовільнив скаргу адвоката про незаконність арешту. Сам Корнійчук вважає таке рішення протизаконним.
Основними аргументами сторони прокурора про необхідність утримання під вартою Євгена Корнійчука є наявність у нього зв'язків в судовій та правоохоронній галузях, можливість впливати на свідків. Також генпрокуратура побоювалася як би Корнійчук не ухилився від слідства.
”Ми фактично отримали не запобіжний захід, а вирок. Суд не може ґрунтувати своє рішення на якихось думках слідчих або прокурора. Він повинен ґрунтувати своє рішення на фактах. Якщо б вони дали нам 10 викликів на які Євген Корнійчук не з'являвся б. Якщо б дали, що він отримав візу і намагається покинути нашу державу. От тоді суд мав би обрати такий запобіжний захід”, - каже адвокат Євгена Корнійчука Ігор Фомін.
Вже у п’ятницю адвокат збирається подавати апеляцію. Нагадаємо, Євген Корнійчук затриманий після допиту у генпрокуратурі 22 грудня - в день коли у нього народилася донька. Відтоді колишній урядовець оголосив голодування.