16 лютого 613 претендентів писали анонімні тестові завдання. Це був перший тур відбору на посаду суддів нового Верховного суду. Василь Гуменюк – діючий його суддя у палаті в цивільних справах. Але, попри 30-літній стаж роботи суддею, перший етап відбору не пройшов. Конкретизувати ж причину поразки не захотів.

Ярослав Романюк – голова Верховного Суду – теж подався на конкурс. Перший тур пройшов. Проте, на відміну від колеги, претензії конкретизує. Мовляв, тести відсіяли практиків і залишили теоретиків. Бо перевіряли не логіку, а пам'ять.

Фіксування напам'ять норм закону студент продемонструє більш високе. Але це зовсім не означає, що студент буде кращим суддею ніж той, хто має досвід практичної роботи. Не є досконалою і не може бути досконалою ця процедура,
– впевнений Романюк.

21 лютого відбувся другий тур відбору. До нього дійшли 521 претендент. Тут власне і були завдання на логіку – претенденти вирішували практичні завдання.

Читайте також: Владі корисно мати таких ідіотів-суддів, які за індульгенції обслуговують її інтереси, – Ярош

Днями Комісія обіцяє оголосити переможців цього туру. А далі розпочати головний етап – дослідження досьє кандидатів. Жюрі враховуватимуть матеріали НАБУ, НАЗК та Громадської ради доброчесності. У травні назвуть перших переможців.

Попри заяви старої гвардії про наступ молодих і недосвідчених, громадські активісти бачать протилежне.

Нагадаю, що ще на етапі допуску на конкурс всіх кандидатів "ззовні", 70% з них просто викинули. Тому не менше, ніж 80%, це будуть старі судді, до яких, споглядаючи декларації, є цілий ряд запитань. Ключова проблема в тому, що орган який здійснює відбір – ВККС – станом на зараз робить так, щоб процес був закритий, підконтрольний,
– прокоментував голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Незважаючи на претензії з обох боків барикад, Президент очікує, що новий Суд сформують до кінця червня. Про це він заявив минулого тижня, подаючи до Ради закон, який визначає механізми роботи нового Верховного Суду.

Читайте також: Активісти розповіли шокуючі подробиці про кандидатів у Вищу раду правосуддя

Нагадаємо, Верховний Суд, який стане єдиною касаційною інстанцією, складатиметься з 200 суддів.